Górnicy z kompletem punktów

0
1003

Piłkarze Górnika Polkowice w zaległym meczu eWinner 2 Ligi pokonali u siebie Olimpię Grudziądz 3:0. Po wygranej zielono-czarni umocnili na pozycji lidera, wyprzedzając drugi w tabeli GKS Katowice o 5 punktów.

Już w 5. minucie przed szansą objęcia prowadzenie stanęli piłkarze Górnika. Mariusz Szuszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję w polu karnym rywala, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Chwilę później okazję miała Olimpia, ale na posterunku był Jakub Szymański. W 11. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Piątkowski, pomimo faulu zdołał oddać strzał na bramkę rywala. Wynik meczu otworzył w 17. min. Szuszkiewicz. Popularny „Mario” został doskonale obsłużony przez kolegów i plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Magdziak. Obrońca zielono-czarnych znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym Olimpii, uderzeniem piłki głową strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie. Po zmianie stron polkowiczanie nie zwalniali tempa. W 66. min Maciej Bancewicz został sfaulowany przed linią szesnastu metrów. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany. Pokonując Nikodema Sujeckiego ustalił wynik spotkania na 3:0.

Górnik Polkowice – Olimpia Grudziądz 3:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 17, Mateusz Magdziak 36, Maciej Bancewicz 66

Górnik: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz (29, 11. Dominik Radziemski), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 3. Mateusz Magdziak, 84. Marek Opałacz – 13. Ernest Terpiłowski (68, 29. Filip Baranowski), 20. Rafał Karmelita, 30. Kamil Wacławczyk, 17. Mariusz Szuszkiewicz (74, 10. Adam Borkowski), 16. Maciej Bancewicz (74, 4. Jarosław Ratajczak) – 37. Mateusz Piątkowski (68, 27. Mateusz Baszak).

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki – 25. Damian Ciechanowski, 66. Piotr Witasik, 17. Szymon Jarosz, 3. Bartosz Widejko (61, 11. Omid Popalzay) – 8. Mikołaj Gabor (69, 27. Rafał Kruczkowski), 23. Michał Graczyk, 32. Robert Obst (66, 2. Adam Paliwoda), 16. Oskar Kalenik (61, 64. Jakub Nawrocki), 20. Grzegorz Płatek (61, 7. Najim Romero) – 9. João Criciúma.

żółte kartki: Kowalski-Haberek – Witasik.

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).