Dwa medale

0
1128

Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Taekwon-do, które w dniach od 26 kwietnia do 1 maja rozegrane zostały w chorwackim Porecu. Reprezentacja Polski okazała się najlepsze w XXXVI Mistrzostwach Europy Seniorów Porec 2022 natomiast Rumunia zwyciężyła w XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów.

W klasyfikacji łącznej za turniej seniorów i juniorów najlepsza okazała się reprezentacja Rumunii która wyprzedziła reprezentację Norwegii oraz Polski.

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do do kraju powrócili z dwoma medalami srebrnymi, które w układach oraz w walkach drużynowych wywalczył Maciek Żuk. W obu konkurencjach męski zespół dotarł do finału. W układach minimalnie uległ ekipie Norwegii natomiast w walkach aktualnym Mistrzom Świata reprezentacji Niemiec. Olbrzymi wkład w sukcesy odmłodzonej drużyny białoczerwonych miał najbardziej doświadczonych w naszej ekipie Żuk, który w drodze do finału walk drużynowych wygrał wszystkie swoje pojedynki.

W mistrzostwach Europy wystartował również Paweł Woźniak. Nasz młody zawodnik tym razem w pierwszej rundzie kategorii wagowej do 70 kg uległ reprezentantowi Irlandii.

W mistrzostwach wystartowało blisko 600 zawodników z 28 państw. Męską część Reprezentacji Polski od wielu już lat prowadzą Marcin Wołosz (GKT Gdańsk) oraz Łukasz Stawarz na co dzień trener Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Kolejne mistrzostwa starego kontynentu już za rok odbędą się w rumuńskiej Kluż-Napoka. Z kolei za 5 miesięcy wszyscy najlepsi sportowcy z Europy oraz świata spotkają się
w słoweńskim Koprze aby rywalizować o medale VIII Pucharu Świata Seniorów i Juniorów.