BRAWO PAWEŁ

0
863

Paweł Woźniak ze stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Minister Anna Zalewska wręczyła dyplomy stypendystom Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Podczas środowej uroczystości, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stypendia otrzymało 86 uczniów.

W gronie wyróżnionych znalazł się zawodnik Legnickiego Klubu Taekwon-do Paweł Woźniak. Wychowanek LKT i uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy w ubiegłym roku szkolnym oprócz bardzo wysokiej średniej ocen wywalczył również tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w walkach oraz brązowy medal VI Puchar Świata Juniorów. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jakie przypadło w udziale zawodnikowi legnickiego klubu przyznawane są rokrocznie uczniom uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności laureatom międzynarodowej olimpiady, laureatom i finalistom olimpiad o zasięgu ogólnopolskim, laureatom konkursów na pracę naukową organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe, a także uczniom uzyskującym najwyższe wyniki w nauce i uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Przy okazji ministerialnego wyróżnienia warto również wspomnieć, że Paweł Woźniak to obecnie reprezentant Polski w Taekwon-do, który dzięki ubiegłorocznym sukcesom jak również postawie w marcowym Pucharze Polski ma spore szanse na wyjazd do słoweńskiego Mariboru, gdzie w połowie kwietnia rozegrane zostaną XXXIII Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów.

(lkt)

Udostępnij
Poprzedni artykułAEROMIXER
Następny artykułWIERNI DO KOŃCA

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię