BRAWO FICNER

0
5218

19 lutego 2017 roku w Katowicach odbyła się pierwsza edycja Biegu Dwóch Wież WĘGLOKOKS CUP, będąca inauguracją Pucharu Polski w Biegach po Schodach.

Na stracie stanęło ponad stu zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z 42 kondygnacjami. Każdy z uczestników pokonał 824 stopnie w dwóch ratach, z pół godzinną przerwą między jedną, a drugą wieżą. Bieg na pierwszą wieże 20 kondygnacji – 392 stopnie oraz  bieg na drugą wieżę 22 kondygnacje – 432 stopnie.  O końcowej klasyfikacji decydowała suma czasów z dwóch biegów. Rewelacyjne pierwsze miejsce zajęła zawodniczka OLAWS Złotoryja, Anna, która na pokonanie 42 pięter potrzebowała 4 minut i 29 sekund.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w pozostałych startach zaliczanych do Pucharu Polski.

Autor: AF/OLAWS