Zebrano ponad 2500 książek  

0
498

Zakończyła się zbiórka książek w ramach akcji „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”, która trwała do 15 grudnia. W sumie udało się zebrać 2609 książek. Ilość zebranych egzemplarzy przekroczyła nasze oczekiwania. Zaangażowani byli zarówno studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak i mieszkańcy Legnicy.

Zebrane książki, 21 grudnia 2020 roku, na kilka dni przed świętami przetransportowano i przekazano do punktu zbiórki Płóczkach Górnych, gdzie będą czekać na uruchomienie Biblioteki. Wśród darów pojawiły się książki dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Nie zabrakło bajek, powieści przygodowych, literatury podróżniczej, romansów, kryminałów czy książek historycznych.

Celem akcji było odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

(PWSZ)

fot. pwsz

Udostępnij
Poprzedni artykułTo przestępstwo
Następny artykułOpera zawita do domów

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię