Talenty na później

0
76

W związku z trwającymi obostrzeniami Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Chojnowie zdecydował się na odwołanie cyklicznej imprezy „MAMY TALENT”, która po raz 5 miała odbyć się w maju 2020 roku.

Jest to impreza, w której osoby będące uczestnikami ośrodków wsparcia z różnych powiatów mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami i talentami. Sytuacja w jakiej się znajdujemy uniemożliwia również uczestnictwo podopiecznych ŚDS Nr 1 w Chojnowie w licznych festiwalach i konkursach organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Trwająca pandemia utrudnia organizację kilkudniowej wycieczki dla podopiecznych. Dyrektor jednostki Mariola Pyrz ma jednak nadzieję, że sytuacja wkrótce się unormuje i podopieczni domu będą mieli możliwość skorzystania z wypoczynku. Środowiskowy Dom Samopomocy jednak nie zwalnia i przygotowuje się do uczestnictwa w konkursie plastycznym organizowanym przez PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Hasło 18 już edycji to „Tajemnica mojej wyobraźni”. W minionym roku czyli w 17 edycji tego konkursu w etapie wojewódzkim podopieczni otrzymali 3 pierwsze miejsca na 5 możliwych kategorii. Sukces i wygrana to doskonała zachęta i motywacja do uczestnictwa w kolejnej edycji.

Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie starają się aktywować podopiecznych i urozmaicać im czas spędzony w placówce. Planuje się zajęcia rekreacyjne nordic-walking w Parku Piastowskim w Chojnowie, karaoke, turniej gier stolikowych, ognisko w przydomowym ogrodzie oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Uczestnicy mają również możliwość skorzystania z specjalistycznej i niedawno otwartej Sali Doświadczania Świata, która doskonale niweluje stres i wpływa na poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego. To miejsce wyciszenia i oddziaływań na zmysły, w którym człowiek przenosi się w inny świat- pokój, którego granic nie stanowią ściany, a ludzka wyobraźnia. To świat pełen obrazów, zapachów i dźwięków. Służy do stymulacji układu nerwowego, dostarcza mu różnych bodźców, które pozytywnie wpływają na koncentrację, pamięć i aktywność fizyczną.

Kadra jednostki działa w środowisku lokalnym i bierze udział w akcjach społecznych. W dniu 25 czerwca zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci i przyjęli wyzwanie popularnej w Polsce akcji  #GaszynChallenge. Wszyscy pracownicy są członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I Potrzebujących „DAJMY SZANSĘ” w Chojnowie, które współpracuje z licznymi instytucjami i działa na rzecz potrzebujących.

(sw)

Udostępnij
Poprzedni artykułKoncert w Chojnowie
Następny artykułRazizm

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię