Szerokie pasmo

0
684

Na terenie powiatu legnickiego realizowany jest Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC), którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym (m.in. wskazanym placówkom edukacyjnym) dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. 

Program rozbudowy infrastruktury szerokopasmowej dotarł do powiatu legnickiego i w najbliższym czasie może pojawić u Państwa się przedstawiciel firmy Fibee. Wybudowana infrastruktura umożliwi mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości, telewizji online oraz innych usług internetowych.

Budowa sieci światłowodowej realizowana jest ze środków własnych FIBEE oraz dotacji w ramach Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektu inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych. Przedstawiciel firmy będzie potrzebował zgody na umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej (wzór).

Zbudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług u wybranego indywidualnie dostawcy.

 

Więcej informacji https://www.fibee.pl oraz https://cppc.gov.pl/

(starostwo)

Udostępnij
Poprzedni artykułNa trzeźwo
Następny artykułKambodża: Smutne oczy uśmiechu…

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię