ŚREDZKIE HISTORIE

0
1050

Miasto Środa Śląska przedłużyła na kolejne 2 lata współpracę z Mobilnym Przewodnikiem.

Tym samym każdy turysta ma możliwość odsłuchania ciekawych historii o atrakcjach turystycznych Środy Śląskiej.

W średniowieczu Środa Śląska była miastem wzorcowym, na którym wzorowały się później inne polskie miasta. Niektórzy mogą pamiętać jak w latach 90-tych XX-wieku cała Polska żyła odkryciem Skarbu Średzkiego. Skąd się wziął ten skarb w Środzie Śląskiej? Czego była wzorem Środa Śląska w średniowieczu? Jaką funkcję pełniły mury obronne, poza ochroną militarną? Jak skończyły się losy śmiałka, który postanowił skoczyć ze średzkiej dzwonnicy?

O tym wszystkim oraz o wielu innych historiach zabytków Środy Śląskiej opowiada Mobilny Przewodnik – głosem p.Tomasza Orlicza.

Słuchanie opowiadań nie wymaga niczego szczególnego. Nie potrzeba nawet dostępu do Internetu. Wystarczy wybrać stacjonarny numer telefonu – (71) 715 6666, a po uzyskaniu połączenia, z klawiatury telefonu, wprowadzić odpowiedni kod opowiadania.

Przygotowane wspólnie z miastem Środa Śląska teksty opowiadań, przybliżają długą i ciekawą historię tego miasta. Zapraszamy turystów to poznawania dziejów tego śląskiego miasta, które powstało przed wiekami i wplecione jest w historię Polski. Więcej szczegółów, starych zdjęć można zobaczyć na http://mobilny-przewodnik.pl/sroda

(m-p)

Udostępnij
Poprzedni artykułKADROWICZE NA START
Następny artykułSŁUCHAMY BEZ KOŃCA

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię