Srebrna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

0
318

Wrocławskie uczelnie otwierają swoje drzwi dla każdego, kto jest zainteresowany poszerzaniem swojej wiedzy. Taką możliwość daje XXV Dolnośląski Festiwal Nauki, podczas którego odbywa się ponad 1200 spotkań z wykładowcami w 11 miastach Dolnego Śląska. Tylko we Wrocławiu czeka nas blisko 900 wykładów, warsztatów, pokazów, dyskusji, wystaw i wycieczek.

To już 25 edycja tego największego w Polsce wydarzenia popularyzującego osiągnięcia naukowe. W tym roku we Wrocławiu odbędzie się w dn. 16-21 września.

Liczy się Nauka! Pod takich hasłem zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Najnowsze technologie, dyskusje z humanistami, wystawy archiwalnych materiałów, laboratoria, uczelniane muzea i wiele, wiele innych – można zobaczyć podczas Festiwalu.

Uczelnie zapraszają do wzięcia udziału w grach miejskich, wykładach z ekspertami w języku angielskim, popołudniowych spotkaniach z naukowcami. W większości są to zajęcia twarzą w twarz, część odbędzie się także online jak wykład prof. Jana Miodka czy podcasty, czyli 25 rozmów z wrocławskimi naukowcami. Festiwal to nie tylko okazja to poważnych rozmów o najnowszych wynalazkach i odkryciach. To także możliwość popatrzenia na naukę z innej strony. Wśród bogatej oferty znajdą się bowiem takie zajęcia, które pokażą jak czerpać „fun z nauki” i pod postacią zabaw nauczą czegoś nowego.

Wrocławscy naukowcy w październiku wyruszają do Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowa, Bolesławca, Legnicy, Zgorzelca, Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, Głogowa, Lubina i Jeleniej Góry, by tam spotkać się z mieszkańcami regionu.

Wszystkie informacje oraz wyszukiwarkę imprez można znaleźć w aplikacji DFN oraz w serwisie internetowym festiwal.wroc.pl. Tam też publikowane są opisy zajęć oraz zmiany w programie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię