Pożar w Ciechowie

0
523

W poniedziałek tuż przed godziną 3:00 doszło do pożaru na terenie miejscowości Ciechów, w powiecie średzkim. Akcja gaśnicza trwa nadal. W magazynie, który w całości został opanowany przez płomienie, składowane było 40 tysięcy baterii litowo-jonowych oraz opony. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej udział brało blisko 30 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa dolnośląskiego. Od początku działań na miejscu służbę pełnią również policjanci i strażnicy miejscy, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia i czuwają nad bezpieczeństwem osób postronnych.

W poniedziałek 21 lutego 2022 roku, tuż przed godziną 3:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze hali mieszczącej się na terenie miejscowości Ciechów. Na miejsce niezwłocznie udali się miejscowi policjanci oraz zastępy straży pożarnych. Ogień zajął całą halę, w której składowane były baterie przeznaczone do pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz opony.

Na miejscu nadal trwa akcja gaśnicza. W jej kulminacyjnym momencie w działaniach  brało udział blisko 30 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna z Wrocławia. Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi zabezpieczają miejsce zdarzenia, aby nikt z osób postronnych nie ucierpiał ani nie utrudniał działań gaśniczych.

Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze przeprowadzą oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa oraz ochrony środowiska. Policjanci już prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru.

mł. asp. Karol Dudziak

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię