„Pograniczne bezpieczne dla seniorów”

0
458
W ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”, którego głównym celem jest współpraca policji polskiej i niemieckiej na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa seniorów na obszarze przygranicza oraz podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń przestępczością, której ofiarami stają się osoby starsze, jaworscy policjanci przekazali do urzędów gmin na terenie całego powiatu plakaty prewencyjne. Zostaną one wywieszone we wszystkich instytucjach oraz na tablicach informacyjnych.

 
Jaworscy policjanci w ramach działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem osób starszych na bieżąco prowadzą akcje, podczas których rozpowszechniają informacje dotyczące procederu oszustw na szkodę seniorów. Mundurowi chcąc ostrzec osoby starsze, w ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”, przekazali do wszystkich gmin z terenu powiatu jaworskiego plakaty prewencyjne, w których zawarte są istotne wskazówki, które pozwolą ustrzec seniorów przed oszustwami metodą „na policjanta” czy „na wnuczka”. Materiały te zostaną wywieszone w widocznych miejscach we wszystkich instytucjach, sklepach oraz na tablicach informacyjnych.
 
Mimo licznych ostrzeżeń i apelli w dalszym ciągu osoby starsze przekazują swoje oszczędności oszustom. Przekonać się o tym mogło niestety kilku seniorów z terenu powiatu jaworskiego, którzy padli już ofiarami takiego procederu. Myśląc, że rozmawiają z prawdziwym policjantem, przekazali przestępcom spore sumy pieniędzy. Dlatego, aby podobne sytuacje się już nie powtarzały, jaworska Policja ponownie apeluje, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy zadzwoni do nich oszust z prośbą o przekazanie pieniędzy.
 
Seniorze – nie daj się oszukać! O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.
 
 asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię