ORŁY Z LEDNICY i ORZEŁ Z LEGNICY

0
431

Wygląda na to, że pierwszy raz, od pierwszej edycji w 2014 roku LBO możemy podjąć i zrealizować patriotyczny i jednocześnie trwały projekt w Legnicy! 

Projekt przewiduje wykonanie i zamontowanie w Parku Miejskim w Legnicy w pobliżu stadionu małej architektury jako postaci Orła Białego. Nazwa jak i sama rzeźba ściśle nawiązują do imienia Stadionu Miejskiego jak i nazwy głównej Alei w Parku Miejskim.

Projekt uzyskał wstępną akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (w załączeniu).

W zamierzeniu, wnioskujący chcieliby zagospodarować miejsce, które obecnie jest opustoszałe, poprzez atrakcyjną wizualnie i estetycznie małą architekturę, która ściśle nawiązuje do imienia Stadionu Miejskiego jak i nazwy głównej Alei w Parku Miejskim.

Orzeł wpisany w rzeźbę, przywołując wspomnienie u starszych, uczy jednocześnie młodego odbiorcę czym jest męstwo, uczciwa postawa patriotyczna i bezwzględne przywiązanie do wolności Ojczyzny.

Przypomina o tym, że należy za wszelką cenę bronić ojczystej tradycji i wartości narodowych, które budują tożsamość i dumę przynależną każdemu człowiekowi.

W ten oto sposób mały pomnik Orła Białego mógłby nadać wymiar edukacyjno – historyczny dla wszystkich legniczan, w tym szczególnie młodzieży i kibiców na stadionie.

Link  do głosowania:

https://legnica.zetwibo.pl/voting/welcome?fbclid=IwAR1rZZHnIRMSzSYGLrfGK5dARExnB3b8udkmFfLGnigKQwf_T8RPdbwsviM

MUZYKA – SIEWCY LEDNICY 😊

https://www.youtube.com/watch?v=0sAhJcEjQkA

Andrzej Lorenc

Udostępnij
Poprzedni artykułSrebrny Gabryś
Następny artykułAction Collection

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię