OD SZACHÓW DO… BIELIZNY

0
3338

Elżbieta Vine (Balkiewicz) to rodowita legniczanka i absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy od lat mieszka w Wielkiej Brytanii.   . Mistrzyni Polski w szachach – jeszcze w „czasach” gdy mieszkała w Legnicy. Wolontariuszka, założycielka fundacji ’’Help for Poles in UK’’. Pracując dla hospicjum w Greenwich i Bexley w Londynie zdobyła grant o wartości prawie miliona funtów. Została wybrana jako jedna top 25 fundraiserów poniżej 35-tego roku życia w Wielkiej Brytanii przez Civil Society i Magazyn „Fundraising”.

Z Polski wyjechała zaraz po studiach, w 2007 roku. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej studiowała dwa kierunki – Politologię i Służby socjalne. Chciała zarobić trochę pieniędzy, by po wakacjach wrócić z powrotem do kraju i kształcić się dalej. Wyszło inaczej. Została na Wyspach. Tam też skończyła kolejne studia – zarządzanie rozwojem społecznym, zaczęła pracować w kilku różnych, brytyjskich organizacjach charytatywnych. I tak minęło już…

…dziesięć lat.

Jest finalistką internetowego plebiscytu „Polka Roku w UK”. Co roku odwiedza rodzinną Legnicę. Poniżej na zdjęciu z synem:

Tym razem wakacyjnym hitem była Plaża na Dachu. Ela brała udział w imprezach w Sky Light, a w ciągu dnia wraz synem oglądała panoramę Legnicy.

– Wspaniałe miejsce. Byłam też tam na evencie Miss Bikini po 65 roku – mówi Elżbieta. – Event udany, świetna zabawa i nawet zgadłam, która pani wygra. A Sky Light bardzo nam się podobało i na pewno powrócimy tam jak będziemy w Legnicy. Mój syn ciągle to wspomina.

Wyspy, Indie…

Jako Ella Vine od kilku miesięcy działa w nowej branży. Jest założycielką marki bielizny damskiej. Eleganckiej, pięknej. Zdobywa klientki w Anglii, robi pierwsze kroki w innych krajach. Niedługo oferta pojawi się w Polsce o czym poinformujemy na naszych „łamach”

Marka się rozwija, Elżbieta ubrała wszystkie finalistki Miss Polski w UK i Irlandii Północnej, zdjęcia w jej bieliźnie będą we wrześniowym magazynie Prime. Zainteresowane współpracą są sklepy… z Indii!

Zobaczymy?

Poniżej prezentujemy kilka przykładów projektów Ella Vine. Śliczne prawda? Kto wie może za kilka lat będzie gwiazdą świata mody. Liczymy, że jeden z pierwszych pokazów bielizny jej produkcji odbędzie się w Legnicy. Rozmowy już trwają…

 

Fot. (arch. ellavine)

Marek Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię