Liga OLAWS – Kolarstwo

0
1139

Rozegrana została 8 konkurencja XI Edycji Otwartej Ligi Amatorów Wieloboju Sportowego OLAWS – KOLARSTWO.

Zawody zostały przeprowadzone na drodze wewnętrznej wśród wiatraków pomiędzy Nową Wsią Złotoryjską a Zagrodnem. Wyznaczona tam została pętla o długości 3 kilometrów i 600 metrów. Jedenastu zawodników musiało pokonać w/w pętlę pięć razy czyli 18 kilometrów a 4 zawodniczki dwa razy pętlę i tym samym 7,2 kilometra. Do rywalizacji przystąpiło 15 najwytrwalszych uczestników, 4 zawodniczki i 11 zawodników. Zarówno kobiety jak i mężczyźni wystartowali do wyścigu ze startu wspólnego. Najlepszymi kolarkami i kolarzami w sezonie 2019 okazali się:

Mężczyźni:

1 miejsce – Tomasz Szpiter (Złotoryja)

2 miejsce – Marcin Pawłowski (Wilków)

3 miejsce – Mirosław Kopiński (Złotoryja)

4 miejsce – Piotr Korzystko (Złotoryja)

5 miejsce – Piotr Kocyła (Złotoryja)

6 miejsce – Mirosław Widziewicz (Złotoryja)

7 miejsce – Marcin Wilk (Złotoryja)

8 miejsce – Damian Kroczak (Uniejowice)

9 miejsce – Michał Jokiel (Złotoryja)

10 miejsce – Tomasz Bosakiewicz (Złotoryja)

11 miejsce – Sebastian Dorsz (Złotoryja)

Kobiety:

1 miejsce – Paulina Wilk-Dorsz (Złotoryja)

2 miejsce – Anna Bernat-Michalak (Złotoryja)

3 miejsce – Kinga Zagdańska (Wilków)

4 miejsce – Teresa Kocyła (Złotoryja)

Zanim przystąpiono do rywalizacji, wszyscy uczestnicy, zarówno zawodniczki, zawodnicy, sędziowie jak i kibice uczcili pamięć tragicznie zmarłego dzień wcześniej zawodnika Tour de Pologne, belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, przejechaniem jednej pętli wyścigu w milczeniu.

Po 8 konkurencjach na pozycji Lidera pozostają Mirosław Kopiński (Złotoryja) i Paulina Dorsz (Złotoryja). Gratulujemy!!! Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Dariusz Spychała i Jacek Jankowski. Następna konkurencja – Bieg Przełajowy odbędzie się we wrześniu 2019 r przy Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach-Zdroju. Więcej informacji: http://olaws.zlotoryja.pl/  , 600235150 lub 696442175.

Autor: Piotr Kocyła/OLAWS