Legnicki ZUS zaprasza seniorów z całego regionu

0
180

Październikowe spotkania z ekspertami ZUS w ramach Dni Seniora pełne są atrakcji.

16  października konsultanci ZUS w ich trakcie powiedzą, na czym polega waloryzacja i jak przeliczyć emeryturę mogą te osoby, które dorabiają już po osiągnieciu wieku emerytalnego. O bezpieczeństwie z seniorami rozmawiać będą policjanci w całym regionie. Powiedzą, na co uważać podczas zakupów na prezentacjach, jakie prawa i obowiązki mają, jako konsumenci czy na jakie niebezpieczeństwa seniorzy są narażeni.

W czasie spotkań nie zabraknie także informacji na najbardziej gorący ostatnio temat, czyli dodatek dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Dzień Seniora Organizowana jest we współpracy z wieloma organizacjami zrzeszającymi seniorów oraz z instytucjami, które działają dla seniorów. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych poprzez informowanie, edukowanie i wyjaśnianie różnych kwestii związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz przysługującymi świadczeniami.

Seniorów zapraszamy oczywiście do naszych placówek ZUS, ale także sami wychodzimy do różnych instytucji i organizacji, aby tym, którzy nie mogą do nas przyjść dać szanse uczestniczenia w organizowanych przez nas imprezach. – O waloryzacji i przeliczaniu emerytur opowiemy np. podopiecznym Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie – mówi Emilia Nowakowska organizatorka Dni Seniora w legnickim ZUS. – To nie jedyna atrakcja przygotowana przez nas dla seniorów, poza naszymi prelekcjami będą także porady dotyczące racjonalnego odżywiania, zdrowego stylu życia, ćwiczenia poprawiające nastrój i optymizm w życiu codziennym, porady jak sobie radzić ze stresem oraz uzdrawiające masaże wspomagające przepływ limfy – zapewnia Emilia Nowakowska.

Wydarzenia dla seniorów odbędą się również w Legnicy, Polkowicach, Bolesławcu, Lwówku Śląskim i Górze.

Dzień Seniora organizowany jest przez ZUS w całej Polsce. Partnerami tegorocznej edycji są: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komenda Główna Policji.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię