Legnica miastem ćpunów za kółkiem???  

0
272

Funkcjonariusze z legnickiej komendy zatrzymali 33-latka, który kierował pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających. Podczas sprawdzeń okazało się, że posiadał on cofnięte uprawnienia do kierowania i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a kara pozbawienia wolności, jaka mu grozi, może wydłużyć jego pobyt w zakładzie karny nawet o 2 lata.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie wykonywania zadań służbowych na terenie Gminy Krotoszyce, zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne, gdyż badanie wykazało obecność środków odurzających w organizmie kierującego.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się też, że 33-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał, nie ma aktualnych badań technicznych. To jednak nie koniec problemów mężczyzny. W trakcie czynności wyszło na jaw, że jest on poszukiwany celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu w sprawie jego ostatnich występków. Za popełnione czyny może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię