Łapówkarz w Brzegu Dolnym

0
159

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem typu bus, który dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości o 58 km/h. Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz poinformowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. Obcokrajowiec w zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową.

Kilka dni temu, realizując czynności służbowe na terenie miasta Brzeg Dolny, funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego wołowskiej komendy policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem typu bus, który dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości. Kierujący w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h jechał z prędkością o 58 km/h większą, tj. 98 km/h.

Funkcjonariusze w związku z popełnionym przez 35-letniego cudzoziemca wykroczeniem oraz nowym taryfikatorem nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz poinformowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. Następnie mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w postaci 500 złotych. 35-latek pomimo poinformowania go, że zachowanie to stanowi przestępstwo nadal próbował przekazać policjantom pieniądze.

Wołowscy mundurowi zatrzymali kierującego, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach przebywa nielegalnie na terenie Polski. Zatrzymany po przedstawieniu zarzutów został przekazany w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej.

mł. asp. Marzena Pawlik

Udostępnij
Poprzedni artykułDamski bokser
Następny artykułDebatowali w Wołowie

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię