Konwój Dobra – Przystanek Bolesławiec

0
1009

W sali Kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” odbyło się powitanie uczestników Gali Prezydenta Bolesławca podczas uroczystości wręczenia nagród za promocję Miasta Bolesławiec.

Bolesławiec często jest nazywany ceramiczną stolicą Polski. Któż z nas bowiem nie zna pięknej i dopracowanej w każdym calu kamionki w biało-kobaltowych odcieniach? To dolnośląskie miasto, jak się okazuje ma również swoich wielkich admiratorów: grono wybitnych sportowców, artystów, ludzi kultury i nauki, działaczy społecznych, promujących miasto i jego zasoby nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą. Tym razem, już po raz 22, Prezydent Miasta złożył na ręce osób zasłużonych nagrody, honorując tym samym ich inicjatywy związane z promocją tego niezwykłego miejsca. Bolesławiec odkrył zatem swoją formułę, dzięki której promowane jest wspólne, bolesławieckie dobro.

– Ci wyjątkowi ludzie, zebrani w jednym czasie, pod gościnnym dachem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, na pewno zwrócą swoją uwagę i otworzą swoje serca na sprawę nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, którymi zajmuje się Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska – powiedział podczas rozmów na temat odwiedzin Konwoju Dobra w Bolesławcu, Prezydent Piotr Roman.
(org)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię