Idzie młodość

0
566

Prezentujemy kandydatów z różnych ugrupowań, w tym numerze z Platformy Obywatelskiej oraz z PiS. Adrian Wawrzyniak startuje z listy PiS do parlamentu. Jest przedstawicielem młodego pokolenia. Warto na niego głosować? Sami oceńcie. Z kandydatem rozmawia Marek Szpyra.

– Proszę się przedstawić.

– Jestem z rocznika 1989r. Prowadzę gospodarstwo rolne położone w Powiecie Wołowskim. Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Agronomia. Brałem udział w programie ERASMUS kształcąc się także na Uniwersytecie Rolniczym we Florencji. Studiowałem również zootechnikę. Rozwijając swoje pasje społecznikowskie, aby lepiej służyć Polsce i Polakom, kontynuowałem naukę na studiach podyplomowych. Ukończyłem Komunikację Społeczną i Kreowanie Wizerunku, aktualnie kończę studia podyplomowe na kierunku Dyplomacja i relacje międzynarodowe. Pracę w gospodarstwie dzielę z pracą społeczną. Drugą kadencję jestem sołtysem urokliwej miejscowości Turzany. Pełnię obowiązki Pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości na Powiat Wołowski. Działam aktywnie w strukturach Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność. Jestem członkiem Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Stowarzyszenia Wzgórz Wińskich.

– Co jest dla Pana najważniejsze.

– W życiu najważniejsze są dla mnie zasady, umowy zatwierdzone przez uścisk rąk, bronię wartości wyniesionych z domu rodzinnego. Ród Wawrzyniaków dobrze zapisał się w dziejach Wielkopolski, skąd pochodzi, jak i naszej Ojczyzny. Pradziadek mój, za udział w Powstaniu Wielkopolskim został zamordowany przez Niemców w obozie koncentracyjnym Mauthausen.

– Gdyby wyborcy Panu zaufali, czym zajmie się Pan w parlamencie.

– W Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej pragnę aktywnie uczestniczyć w realizacji programu PiS oraz wnosić swój wkład w jego pozytywne modyfikacje.

Mam zamiar wspierać zwłaszcza te programy, które są bardzo ważne dla polepszenia jakości życia w naszym otoczeniu. Do nich zaliczam te wszystkie inicjatywy, które bezpośrednio wspomagają RODZINĘ, powodując, że nie będzie ona narażona na wykluczenie społeczne. WIARA Ojców Naszych jest fundamentem polskiej i europejskiej cywilizacji, dlatego będę zabiegał o wprowadzenie ustawowego zakazu organizowania i przeprowadzania „parad równości” w odległości co najmniej 100 metrów od symboli oraz miejsc kultu chrześcijaństwa i innych religii, ustanowienie wyraźnego prawa zakazującego publicznego szyderstwa z wiary i symboli kultu religijnego, zapewnienia trwałości nauki religii w szkołach. POLSKA ZIEMIA jest Dobrem Wspólnym wszystkich obywateli Rzeczpospolitej. Jej pozostanie w rękach polskich jest naszym obowiązkiem. Zobowiązuję się do zabiegania o budowę obwodnicy aglomeracyjnej Wrocławia łączącej miasta powiatowe takie jak: Wołów, Trzebnica, Oława, Środa Śląska. Przeniesienie inwestycji na grunty o mniejszej wartości użytkowej rolniczo (w północnej części województwa)

Dokonanie zmian w ZUS tak, aby wysokość składki dla przedsiębiorców zależna była od ich dochodów.

– Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij
Poprzedni artykułNa szczytach
Następny artykułKsenia pełna energii

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię