Chcą odwołać wójta i Radę Gminy w Legnickim Polu

0
403

Na dzień 14 lutego  Komisarz Wyborczy w Legnicy ogłosił przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Pana Rafała Plezi ze stanowiska Wójta Gminy Legnickie Pole i odwołania Rady Gminy Legnickie Pole przed upływem kadencji. Data referendum  ze  względu  na  covid  może zostać przesunięta. Będziemy o tym informować.

Sytuacja w Gminie Legnickie Pole od początku tej kadencji nie układała się korzystnie dla nowo wybranych władz. Wójtowi Rafałowi Plezi nie udało się stworzenie stabilnej większości w Radzi Gminy. Mieszkańcy od ponad dwóch lat są świadkami nieustanych utarczek, wzajemnych złośliwości i ciągle narastającego konfliktu na linii Rada Gminy – Wójt. Zdaniem co raz większej liczby mieszkańców, taki stan rzeczy nie tylko zatrzymał rozwój Gminy Legnickie Pole, ale również może zaprzepaścić postęp jaki dokonał się w Legnickim Polu na przestrzeni ostatnich lat.

Uzasadniając swój wniosek, Komisarzowi Wyborczemu w Legnicy, grupa inicjatorów Referendum, przywołała następujące argumenty:

– utrata zaufania społecznego do Wójta i Rady Gminy Legnickie Pole

– niewypełniane przez Wójta Rafała Plezię obowiązku dbania o dobro mieszkańców, a także podejmowanie decyzji świadczących o braku wiedzy i umiejętności zarządzania

–   brak realizacji obietnic wyborczych

  • brak umiejętności współpracy pomiędzy Wójtem a Radą Gminy

– lekceważenie Radnych Rady Legnickie Pole

– lekceważenie oraz wprowadzanie Mieszkańców w błąd, w szczególności, brak komunikacji z Sołtysami oraz Mieszkańcami w kluczowych dla Gminy sprawach

– brak postępów w realizacji inwestycji gminnych

– autokratyczny styl zarządzania

 

(ski)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię