Brawo młodzież

0
162
Wyjątkowi uczniowie wraz z Rodzicami oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie – Mariusz Kowalczyk byli gośćmi Starosty Legnickiego Adama Babuśki, Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur, Etatowego Członka Zarządu Krzysztofa Sowińskiego oraz Sekretarza Powiatu Grzegorza Rogosa. Udział w spotkaniu wzięła również Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.

Na zaproszenie Władz Powiatu Legnickiego w legnickim Starostwie pojawili się Stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021. Troje  uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie za wybitne osiągnięcia edukacyjne uhonorowanych zostało tym szczególnym, najwyższej rangi wyróżnieniem. 

Wśród Stypendystów znaleźli się:
– Julia Zieleń – uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego (po gimnazjum)
– Emilia Pleśniak – uczennica drugiej klasy Technik Ekonomista (po podstawówce)
– Aleksandra Agnieszka Pastyrnak – uczennica trzeciej klasy Technik Ekonomista
Podczas spotkania Starosta Legnicki Adam Babuśka podkreślił, że otrzymane Stypendium jest wyjątkowe, bo przeznaczone dla najzdolniejszych i wybitnych uczniów. Wicestarosta Legnicki Janina Mazur zaznaczyła, że warto, a przede wszystkim trzeba doceniać takich uczniów, ich ciężką pracę, a przyznawane od wielu lat Stypendium jest ważną inicjatywą, która pokazuje, że także nauka w szkole jest doceniana przez władze państwowe. Serdeczne gratulacje na ręce Stypendystów i ich Rodziców złożył Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, życząc uczniom wytrwałości, energii i entuzjazmu do dalszej pracy. Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos gratulując wyróżnionym, życzył im kolejnych osiągnięć i pomyślności oraz realizacji wszystkich zamierzeń, zaznaczając, że ich osiągnięcia i godna naśladowania postawa są najwspanialszą nagrodą, jaka mogą otrzymać rodzice.
Serdecznie gratulujemy!
(starostwo)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię