Aniołki potrzebują Aniołów!

0
566


Akcja #WalkaDlaWiktorka wspierająca zbiórkę
na terapię dla Wiktorka Szczechowiaka chorego na SMA

Próśb o wsparcie i pomoc dla chorych dzieci jest sporo… Czasem bywa, że wolimy odwrócić wzrok, nie czytać i nie psuć sobie humoru, nie znać kolejnej tragedii dziecka i jego rodziców. O ich cierpieniu, bólu, walce… Często też wołanie o pomoc dociera do wąskiego grona, a do niektórych, którzy mogliby pomóc, nie trafia…

Dlatego chcielibyśmy byście się raz zatrzymali i poznali pewnego walecznego i dzielnego Aniołka. Nazywa się Wiktor Szczechowiak, jest blondynkiem, pogodnym i kochanym chłopcem. Wiktorek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), nieuleczalną chorobę, która bez wdrożenia leczenia i rehabilitacji powoduje umieranie wszystkich mięśni, a na końcu śmierć przez uduszenie. Ma bardzo mało czasu, by móc podać się nowoczesnej terapii genowej, która jest najdroższym lekiem na świecie – kosztuje 10 mln zł. Trwa walka z czasem, by zebrać pieniądze na tę terapię. Wiktorek nie może przekroczyć wagi 13,5 kilogramów, by móc bezpiecznie poddać się tej terapii, która da mu szansę na względnie normalne życie. Jest mało czasu, by pomoc i uratować życie Wiktorka!

Aniołek spotkał na swojej drodze już wielu Aniołów… Jednym z nich jest Adam Jurowski, który poznał Wiktorka osobiście i zdecydował ZAWALCZYĆ dla Wiktorka. Tak jak codziennie Wiktorek walczy z chorobą o swoje życie, tak Adam chce pokazać innym taką właśnie WALKĘ i osobiście STANĄĆ W POJEDYNKU z bardzo mocnymi rywalami, innymi Aniołami. Przez tę spontanicznie zorganizowaną akcję #WalkaDlaWiktorka i podjęcie WALKI Adama z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą, zamierza pomóc w nagłośnieniu zbiórki pieniędzy na terapię genową dla Wiktorka.

  • Zaangażowałam się w pomoc w zbiórce pieniędzy dla Wiktorka – mówi Patrycja Kamola, wokalistka  z Legnicy, która  włączyła  się  w akcję

Bardzo zależy nam na pokazaniu w mediach tej Akcji, ponieważ jest ciekawa i bardzo potrzebujemy przyspieszyć zbiórkę na lek dla Wiktora, ponieważ czas ucieka, a trzeba jak najszybciej podać lek, który kosztuje ok 10 mln.

To  początek spotkań akcji #WalkaDlaWiktorka i walk z różnymi znanymi rywalami – Aniołami Wiktorka, którzy są wybitnymi zawodnikami i specjalistami w swoich dziedzinach. O kolejnych walkach Adama będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do dołączenia się do tej słusznej akcji i wsparcia w nagłośnieniu zbiorki na rzecz terapii Wiktorka. Chcieliby dotrzeć z apelem do jak największej ilości osób, interesujących się sportem i współzawodnictwem. Często w życiu bywa, że stajemy w nierównej walce, co nie oznacza, że musimy się poddać. Adam chce pokazać nam wszystkim, że Wiktor każdego dnia staje w nierównej walce i jest wzorem do naśladowania. Ale każdy Aniołek potrzebuje Aniołów, dlatego tą akcją #WalkaDlaWiktorka chcemy do nich dotrzeć.

 

Poniżej link do zbiórki i strony na FB, na której będziemy relacjonować kolejne spotkania i WALKI Adama:

https://www.siepomaga.pl/dla-wiktorka

https://www.facebook.com/walecznywiktorkontrasma

(aw)

Udostępnij
Poprzedni artykułPrzemytnicy na A4
Następny artykułKomplet punktów z Arką

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię