5 OZNAK GORSZEGO SŁYSZENIA – przewodnik dla członków rodziny

0
181

Często bywa tak, że problemy ze słuchem dostrzega najpierw rodzina, przyjaciele, a nie osoba, której ten problem dotyczy. Specjaliści Amplifon zwrócili uwagę na charakterystyczne symptomy, które świadczą o pogarszającym się słuchu.

Zwróć uwagę na te objawy i pomóż swoim najbliższym!

  • Zauważ czy nie słuchają zbyt głośno telewizji, radia.
  • Uważnie obserwuj zachowanie najbliższych w czasie rozmowy. Zwróć uwagę, czy często proszą o powtórzenie. Czy zdarza się, że źle interpretują Twoje słowa. Osoby, które źle słyszą, mimo iż są obecne przy rozmowie, wycofują się z niej.
  • Zauważ, czy zmieniły się przyzwyczajenia Twoich bliskich, na przykład kiedyś chętnie wychodzili z domu, teraz preferują zostać w jego zaciszu. Kiedyś byli aktywni, lubili chodzić do teatru, a teraz wydają się tymi aktywnościami znudzeni.
  • Zastanów się czy nie jest trudniej skontaktować się z nimi, ponieważ nie słyszą telefonu lub dzwonka do drzwi.
  • Zwróć uwagę czy zamiast rozmowy telefonicznej, nie wybierają rozmowy „twarzą w twarz”, ponieważ mogą wtedy czytać z ruchu warg.

Jeśli zauważysz któryś z tych objawów u swoich bliskich, nie czekaj. Umów Ich na profesjonalne i bezpłatne badanie słuchu do naszych gabinetów Amplifon w Legnicy i Lubinie:

Legnica

ul. Paderewskiego 6

telefon: 733-990-905

 

Lubin

ul. Jana Pawła II 86 D

telefon: 690-926-990

 

Pamiętaj! Im szybciej zauważysz problem, tym szybciej możemy pomóc go rozwiązać.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię