Świąteczne refleksje Bolesława

3
3330
Obejrzałem już któryś raz film „PASJA”. Nie bez wzruszeń i uronionej łzy. Nie można się ich wstydzić, gdy ludzkie losy boskiego Chrystusa tak wyraziście są zawarte w historii chrześcijaństwa. Nie ma w żadnej religii większego męczennika.

I teraz, gdy patrzę na dostojnikow Kościołów, obojętnie jakiej religii to poraża mnie ta ZATRATA uczuć i nauk jakie ON przekazał. Można być niewierzącym, kanony zawarte w dekalogu powinny być wypełniane nie tylko przez kapłaństwo, również przez nas, wierzących i tych, którzy nie są związani z wiarą i religią. Gdzie jest skromność, uczciwość, litość i dobroć obecnych „pasterzy”? Gdzie ona jest wśród nas? Czy tylko są wartości jak moneta, blichtr i współzawodnictwo w biegu do bogactwa… Nie ma, jest pycha, obłuda, fałsz, chciwość, ale nie w każdym przypadku.
ZDROWIA I BOŻEJ ŁASKI ŻYCZĘ kapłanowi, staremu i ubogiemu, ponieważ gdy przypadkiem zabrałem go, gdy prowadził zepsuty rower idąc drogą w stronę swojej wsi i plebanii zauważyłem Jego pocerowany, stary kapłański habit… Zobaczyłem również, Jego dumę i radość w oczach, gdy pokazywał mi swój dorobek i bogactwo życia – piękny, odnowiony kościół z malowniczym murem, oplecionym kwiatami wokół przykościelnego cmentarza.
Gdzie podziały się te kapłańskie zasady życia w skromności i ubóstwie? Czy tylko w małej, wiejskiej parafii gdzieś pod Łodzią?
WSZYSTKIM ŻYCZĘ ZDROWIA. Pogody i uczuć rodzinnych, radości z życia i odrobinę REFLEKSJI nad dobrem pokonującym zło. ALLELUJA!
Bolesław Bednarz-Woyda
Udostępnij
Poprzedni artykułKto honorowym
Następny artykułZłota dycha w Złotoryi

3 Komentarze

  1. Pozdrawiam Serdecznie Mój Przyjacieu 😊😊😊 Dużo Zdrowia i Spokoju Życzę 😊😊😊. Kolejne Dzieło Ujęte w Słowa. Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do Koszalina. Twoje gabinety już pytają o Szefa 🤔🙄🧐💪😊

  2. Dziękuję autorowi za tak ważną w obecnych czasach refleksję nad tym,jakimi wartościami powinniśmy się kierować w świecie nacechowanym konsumpcjonizmem i obojętnością na drugiego człowieka.Wosołego ALLELUJA

  3. Trafnie napisane. Oby jak najwięcej takich „księży spod Łodzi”. A oczami wyobraźni już widzę ten kościół 🙂 Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzę Panie Bolesławie.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię