Wystawowo dla najmłodszych

0
123

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół na oprowadzania po wystawach. Na zwiedzających czekają dwie ekspozycje, w tym jedna – przygotowana specjalnie dla dzieci.

Na inspirowanej eksploracją natury wystawie „Przygodolub” katowickiego artysty Pawła Szeibla zastanowimy się nad lekkością i przemijaniem, dotniemy igliwia, zajrzymy w głąb słomianej instalacji, dowiemy się, co to jest „Mirador” i „Muela”, a także podążymy śladem kozibroda wielkiego… W trakcie oprowadzania dzieci będą mogły nie tylko posłuchać opowieści i porozmawiać, ale też dotknąć niektórych obiektów i – podczas części warsztatowej – wypleść własne dzieło sztuki na krośnie.

„Wystawa Pawła Szeibla łączy w sobie przygodę i przyrodę. Artysta uwielbia przyglądać się naturze i czerpać z niej inspirację do swoich działań. Poszukiwanie tematów i tropów do stworzenia kolejnych prac to dla niego zawsze przygoda. Poznaje nazwy kolejnych gatunków roślin, wyrusza na wyprawy w nieznane, odkrywa nowe miejsca, obiekty i zdarzenia” – czytamy we wstępie publikacji towarzyszącej ekspozycj – zeszycie ćwiczeń, w którym dzieci mogą zanotować swoje spostrzeżenia i wykonać inspirowane wystawą zadania.

Z kolei w głównej siedzibie Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) oglądać można nasycone intensywnymi barwami malarstwo Przemysława Garczyńskiego, które nawiązuje do ludzkich ingerencji w krajobraz, nowych technologii i geometrii. Wystawa nosi tytuł „Porządkowanie”. Artysta jest laureatem nagrody Grand Prix w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019.

Obie ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających tylko do 10 października, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00. Z kolei na oprowadzania umówić się można w godzinach 8.00-16.00. Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt drogą e-mail: galeria@galeria.legnica.eu w celu ustalenia terminu. Wstęp jest bezpłatny.

(galeria)

Udostępnij
Poprzedni artykułEgipt – Pułapka w piramidzie
Następny artykułNa deskach

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię