Slow-how: w Galerii Sztuki o work-life balance

0
193

Jak działać, tworzyć i prowadzić biznes w rytmie slow i w zgodzie ze sobą? Jak – w coraz bardziej zabieganym świecie – być bliżej siebie, natury i sztuki? O tym (i nie tylko) porozmawiają kobiety, które łączy twórczość i pasja – Monika Kręcisz-Kozłowska, Agnieszka Matwiejszyn i Dominika Rekowska. Spotkanie pt. „Slow-how” odbędzie się w czwartek (15 grudnia) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki. Wstęp wolny.

Motywem przewodnim czwartkowego spotkania „Slow-how” będzie siła kobiet-artystek i miłośniczek kultury, które opowiedzą o swoich doświadczeniach i pomysłach, zainspirują i zdradzą, jak żyć ze sztuką i ze sztuki. „Ta rozmowa odbędzie się pod hasłem slow-how, bo kobiety, które zaprosiliśmy mają know-how i skutecznie łączą w swoim życiu twórczość z pracą. O ich wyborach, wartościach i przemyśleniach porozmawiamy w galerii, gdzie zastanowimy się też nad work-life balance czy życiowymi wyborami” – mówi pomysłodawczyni projektu, Justyna Teodorczyk.

Monika Kręcisz-Kozłowska zaprezentuje swoje projekty z pogranicza sztuki i ekologii. Legniczanie na co dzień mogą spotkać ją w klimatycznej kwiaciarni Flowers Ctrl, którą prowadzi, ale to nie tylko florystka, ale też aktywistka, wokalistka i autorka tekstów alternatywnego zespołu Chaos Ctrl. Kolejną prelegentką będzie Agnieszka Matwiejszyn, artystka i graficzka, tworząca autorskie produkty pod marką „Ja cię brosze”. W „Ja cię brosze” można zamówić oryginalne gadżety (plakaty, kubki i przypinki) ilustrowane pogodnymi grafikami, a podczas spotkania w Galerii Sztuki dowiedzieć się, jak łączyć pracę z pasją. W panelu weźmie udział też Dominika Rekowska – galerniczka, kulturo- i religioznawczyni oraz fascynatka kultur Wschodu. Dalekowschodnie inspiracje są obecne artystycznej ceramice, powstającej w jej pracowni Ziemia Zu.

„Slow-how” to już ostatnie spotkanie w ramach końcoworocznego projektu Galerii Sztuki – Slow Emotion. Do tej pory odbyły się w jego ramach dwa warsztaty, w czasie których powstały roślinno-słowne kolaże, wybrzmiały subtelne dźwięki natury (słuchowisko Michała Zygmunta) i energetyczne przepływy (koncert Zdroju), a także rozmowy o tożsamości i dorastaniu (wokół foto-eseju „Porcelanka”).

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię