SKRZYDLATE SŁOWA

0
1021

Po raz 23 Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia ogłasza nabór uczestników do Wiosennego Turnieju Recytatorskiego na interpretację poezji i prozy dziecięcej „Skrzydlate Słowa”. Do udziału zaproszeni są uczniowie klas 0-3 dolnośląskich szkół. Nabór chętnych potrwa do 27 kwietnia 2018.

Międzyszkolny finał turnieju odbędzie się w siedzibie ATUTu w Centrum Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 101 w dniu 10 maja 2018. Uczestników mogą zgłaszać wszystkie wrocławskie i dolnośląskie szkoły podstawowe, zarówno państwowe, jak i społeczne oraz prywatne.

Organizatorzy proponują szkołom wytypowanie reprezentacji klas 0-1 i klas 2-3. W tych dwóch kategoriach wiekowych będą oceniane interpretacje recytatorskie. Zgłoszenia uczniów szkoły mogą nadsyłać na specjalnym formularzu, dostępnym – wraz z regulaminem konkursu – na stronie szkoły ATUT: http://www.dspatut.fem.org.pl/project/oglaszamy-konkurs-skrzydlate-slowa/

Skrzydlate Słowa” to jedna z najstarszych tradycji naszej szkoły – podkreśla Violetta Wirszyc, nauczycielka ATUTu i organizatorka konkursu. – Od 23 lat każdej wiosny zapraszamy milusińskich, by stanęli w aktorskie szranki. To wielka satysfakcja obserwować, jak poważnie podchodzą do tego zadania. Ciągle odkrywamy niezwykłe talenty!

Uczniowie przygotowują się do występów pod okiem nauczycieli. Wielu z nich, oprócz przygotowania repertuaru recytatorskiego przychodzi w stosownych przebraniach i z rekwizytami. Jednak dla jury, w którego składzie zawsze znajduje się również profesjonalny aktor lub aktorka, najważniejsze są wrażliwość na słowo i zdolności aktorskie dziecka.

Każdy z uczestników majowego finału konkursu otrzyma dyplom za udział. Laureaci oprócz dyplomów dostaną również drobne nagrody rzeczowe. Zapraszamy!

*Autorką tegorocznego loga konkursu „Skrzydlate Słowa” jest Helenka z klasy 3 Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT.

(fem)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię