PATIKA

0
1288

Ruszył nowy projekt muzyczny wokalistyki i legniczanki – Patrycji Kamola, która tym razem rozpoczyna cykl koncertów pod pseudonimem artystycznym „PatiKa”.

 – Nadejdzie lepszy czas” to tytuł singla zapowiadającego moją drugą solową płytę – mówi Patrycja Kamola – wokalistka, kompozytorka i liderka nowego projektu muzycznego PatiKa. – Tytuł ten, posiada dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ coś musi się przełamać, zmienić, a nawet zniszczyć zanim nadejdzie coś nowego. Zawsze pragnęłam połączyć muzykę popową, bluesową i funky, a wiele sytuacji w moim życiu potoczyło się właśnie w imię burzenia czegoś i odrzucania zastanych rzeczy.

– Aby pokazać się z nowej, całkiem odmiennej strony, musiałam zmienić nie tylko muzyków, ale również stylistykę muzyczną, w której do tej pory się poruszałam. Tak naprawdę różnorodna przestrzeń artystyczna osiągnięta przeze mnie w projekcie PatiKa, nie ma zamkniętego charakteru i stwarza możliwość budowania nowego rodzaju muzycznej relacji z publicznością. Projekt PatiKa to muzyczna podróż po wielu gatunkach muzycznych za sprawą mojego głosu i moich kompozycji, w których gitarowe brzmienie – Łukasza Parlickiego, klawiszowe wstawki – Jakuba Gościniaka, głęboki bas – Michała Kuźnickiego i rytmiczna wrażliwość – Jarka Marszałka, tworzą jedną całość. Ten projekt, to mój eksperyment z nowymi, muzycznymi pejzażami, niecodziennymi podziałami rytmicznymi i brzmieniowymi, a jednocześnie nadal to dzieło muzyki rozrywkowej. Na moich koncertach chcę pokazać szerokie spektrum tematyczne i gatunkowe, a to dopiero początek muzycznych poszukiwań z PatiKa – dodaje Patrycja Kamola.

(am)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię