NOWY TEATR W LEGNICY!

0
1293

Co się stanie, gdy babcie i dziadkowie znudzą się swoimi rolami i zaczną poszukiwać nowych możliwości rozwoju? Pójdą na kurs tai-chi? Zaczną uczyć się języka angielskiego? A może zapiszą się na intensywny kurs efektownego szydełkowanie? Nie! Zrobią teatr.

W Legnicy wystarczyła trzyosobowa grupa inicjatorów, żeby powstał projekt „Teatr Młody Duchem – most między pokoleniami”, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 3497,00 zł w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw realizowanego ze środków Funduszy Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Teatr Młody Duchem, to seniorzy, którzy już od kilku lat oddają swoje serce najmłodszym, ciesząc ich swoimi małymi formami teatralnymi. Tym razem zdecydowali się na wystawienie spektaklu pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, bo bajki mają w sobie coś magicznego. Coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Ale czy świat może stać się lepszy, gdy wszyscy przestaną bać się smoka, krasnoludki zaczną strajkować a zła czarownica wycofa się z ciemnych interesów? O tym będzie można się przekonać w sobotnie popołudnie, kiedy spektakl zostanie wystawiony w legnickim Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, który jest partnerem realizatorów projektu.

Specjalne przedstawienia dla grup przedszkolnych odbędą się w  30 listopada o godz. 10.30 – konieczna jest wcześniejsza deklaracja uczestnictwa.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię