Na deskach

0
108

Zapraszamy do Legnickiego teatru! Październik  obfituje w różnorodne propozycje zarówno dla młodszych widzów jak i dla dorosłych.

Legnicki Teatr zaprasza na familijny spektakl, który zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. „Baśń o Pięknej Parysadzie i o Ptaku Bulbulezarze” to opowieść z głębokim przesłaniem. Mówi o losach próżnej księżniczki, która dla błahej zachcianki wyprawia braci w niezwykle niebezpieczną podróż. Spektakl od lat sześciu.

 

W repertuarze znajdą Państwo także „Rzeź” spektakl   Krzysztofa Kopki opowiadający o buncie chłopów w Galicji. Pełen metafor i symboliki z muzyką graną na żywo i śpiewem zespołowym z wykorzystaniem teatralnych środków scenicznych.

„Opowieść o Jakubie Szeli, chłopskim przywódcy z czasów rabacji galicyjskiej, stała się jedynie pretekstem do zweryfikowania czasów nam współczesnych. Historia w legnickim teatrze zazwyczaj staje się pretekstem, jakimś takim punktem wyjścia, prowokatorem, czymś w rodzaju trampoliny, z której opowieść odbija się do innego wymiaru. Za każdym razem przypominana cykliczność. Za każdym razem uświadamiana jest nam uniwersalność wydarzeń i postaw i jak cienkie są pewne granice i jak łatwo je, jeśli wyłączy się rozum, przekroczyć. Tak było i teraz. To opowieść o ludziach – ich ułomnościach, popędach, strachach, pragnieniach, żądzach i bezwzględności. Choć to bardzo duże uogólnienie.” Grzegorz Ćwiertniewicz

 

 

 

Mamy także propozycję dla najmłodszych widzów. Pierwszy w legnickim teatrze spektakl, którego adresatami będą najmłodsi widzowie  (1 – 4 lata) oraz ich rodzice. Przedstawimy im uniwersalną, oddziałującą na wszystkie zmysły opowieść o zmieniających się porach roku. Królować w niej będzie atrakcyjny świat przedmiotów, granych na żywo dźwięków i „czarodziejskich” efektów wizualnych. Aktorzy sprawią, że dzieci, a wraz z nimi i starsi widzowie poczują się uczestnikami tej historii: będą podlewać kwiatki, walczyć na gąbkowe śnieżki, dmuchać w jesienne liście, a wreszcie zagrają koncert na garnkach. Spektakl będzie także podpowiedzią dla rodziców, jak można aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.

(teatrlegnica)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię