MISTRZOWIE SZKŁA W GALERII RING

0
195

Wszystkich miłośników szkła artystycznego zapraszamy do legnickiej Galerii Ring (Rynek 12), gdzie czynna jest wystawa poświęcona polskim powojennym mistrzom tej sztuki.

Wystawa Polskie szkło artystyczne 1949–2019. Mistrzowie dokumentuje dorobek trzech generacji polskich artystów szkła. Wybrane na wystawę prace pozwalają prześledzić różnorodność stosowanych technik szklarskich, form i filozofii twórczej zarówno artystów uznanych i zasłużonych dla polskiej sztuki i designu, jak też młodszego pokolenia twórców. Traktując szklaną materię w sposób indywidualny i oryginalny, poszukują oni nowych form artystycznej ekspresji, budując swoją mistrzowską pozycję w polskim szkle artystycznym.

Na 11 listopada organizatorzy przygotowali specjalny pokaz z oprowadzaniem kuratorskim. Kuratorzy wystawy, Justyna Wierzchucka z Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Adam Włodarczyk – doktorant, adiunkt na Wydziale Szkła i Ceramiki wrocławskiej ASP, opowiedzą o wystawie o godz. 12:30, a o 14:00 zaproszą na pokaz warsztatu witrażownictwa. Uczestnicy będą mogli krok po kroku prześledzić proces powstawania witraża, poznać dawne i współczesne techniki, narzędzia i materiały wykorzystywane przez witrażowników, a nawet samodzielnie wykonać niektóre prace.

Wystawy szkła zawsze cieszą się w Legnicy dużą popularnością, dlatego już dziś warto wpisać do terminarzy daty wernisażu i pokazu.

Wystawa Polskie szkło artystyczne 1949–2019. Mistrzowie została zrealizowana przez Fundację Fly with Art wg autorskiej koncepcji Anity Bialic. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, jest zawarty w programie Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”.

(galeria)

Na zdjęciu praca Zbigniewa Horbowego (Fot. Galeria Sztuki)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię