Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.

0
206

Trasę śladami małych i dużych legnickich biznesów już pokonaliśmy. Film omawiający piękną historię i cuda Zakaczawia mamy za sobą. Dowiedzieliśmy się też, jakie sekrety kryją fasady legnickich kamienic. Zatem czas na kolejny Legnicki Wirtualny Spacer Historyczny przygotowany przez Muzeum Miedzi w Legnicy.

Tym razem Konrad Byś, kierownik Działu Historii, zabierze nasz na wycieczkę o tematyce militarnej – „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914 r.” Podczas niej poznamy Legnicę jako miasto koszar, którym przez długi czas była. Świadczą o tym pozostałe po tamtym czasie zabudowania, w których dziś mieszczą się m.in. szkoły czy służą jako obiekty mieszkalne. Jakie jeszcze pamiątki pozostały po żołnierzach? Jak ich obecność wpłynęła na życie miasta? Dlaczego to akurat Legnica była w dużym stopniu militarnym miastem? Wiele historii na ten temat poznamy oglądając kolejny filmowy spacer historyczny.

Premiera w niedzielę 26 września o godz. 14. Zapraszamy na stronę Muzeum Miedzi, muzealny fanpage FB oraz na kanale YouTube. Tam można też obejrzeć poprzednie produkcje.

Natomiast w październiku o grodziskach Legnicy opowie archeolog Tomasz Stolarczyk, podczas spaceru pod hasłem „Nie od razu zamek zbudowano”. Będzie to ostatnia w tym roku filmowa wędrówka po historii.

Więcej informacji na temat Wirtualnych legnickich spacerów historycznych mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej legnickiego muzeum:

http://muzeum-miedzi.art.pl/aktualnosci/wirtualne-legnickie-spacery-historyczne-2021/991-wirtualne-legnickie-spacery-historyczne-2021

(mm)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię