Krzysiek…

0
1194
11  grudnia we Wrocławiu zmarł Krzysztof Mokanek (1961-2020) – pracownik Legnickiego Centrum Kultury w latach 1988–1991. Animator kultury, artysta-fotograf.  Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Wiadomość o Jego śmierci przyjęliśmy ze smutkiem i niedowierzaniem.

Krzysiek w LCK odpowiedzialny był za organizację imprez masowych i mniejszych, klubowych, form, na których występowali zarówno zawodowi wykonawcy, jak i amatorzy. Organizował cykl koncertów „Hajt Park” ukierunkowany na alternatywna scenę muzyczną. Krzysztof nie był jednak wyłącznie organizatorem – także prowadził imprezy, jak chociażby Przegląd Kapel o Puchar Prezydenta. Przygotowywał scenariusze, zapraszał wykonawców, był otwarty także na propozycje z zewnątrz. Obecny w lokalnym środowisku muzycznym, artystycznym przed i po zawodowym zakończeniu pracy w LCK-u.
Pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu, 21 grudnia, o godzinie 14 na Cmentarzu Grabiszyńskim, pole nr 29. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.
za:   Legnickie Centrum Kultury
Na zdjęciu: Krzysztof podczas  jednego z koncertów  rockowych w Wojewódzkim Domu Kultury w Legnicy w  roku 1989. Autorka zdjęcia, najprawdopodobniej Małgorzata Iwanow.
PS.
Krzysztofa poznałem gdzieś  w roku  1979. Zawsze  blisko muzyki, współtworzył scenę  muzyczną, choć  nie  grał w żadnej kapeli. Po przeprowadzce  do Wrocławia  jeszcze  bardziej żył  muzyką. Był niemal na każdym koncercie od jazzu  do awangardy. Był, jest, będzie – zawsze.
Marek Szpyra
Udostępnij
Poprzedni artykułNa 13 grudnia
Następny artykułKrotos daje radę

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię