Koncert galowy Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych

0
317

Dźwięk instrumentów Orkiestry Kameralnej Wratislavia oraz mistrzowski kunszt gry na organach dra Michała Kocota zwieńczył Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych w powiecie legnickim, który odbył się 30.10 br. w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Koncert galowy był wydarzeniem wyjątkowym i wzruszającym. Udział w nim wzięli: Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska- Soboń, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska oraz inni licznie zaproszeni goście.

Utwory zaprezentowane przez artystów zachwyciły publiczność swoim pięknem, wyjątkowością i mistrzowskim wykonaniem. Gra świateł nadała wydarzeniu niepowtarzalny klimat, wprowadzając uczestników w atmosferę tajemniczości oraz zadumy.

W ramach Festiwalu zrealizowano pięć koncertów, które cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na swoją wyjątkowość, ale także kunszt gry artystów, których corocznie na Festiwal zaprasza Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski.

Dźwięki muzyki organowej, koncerty z udziałem znakomitych artystów oraz liczna obecność publiczności na wszystkich koncertach utwierdzają w przekonaniu, że przedsięwzięcie, którego pomysł narodził się w 2016 roku z inicjatywy miłośnika muzyki klasycznej Grzegorza Gapskiego, należy do bardzo udanych i wyjątkowych wydarzeń kulturalnych naszego regionu.

Partnerami wydarzenia: Fundacja KGHM Polska Miedź, Koleje Dolnośląskie S.A., Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię