HISTORYCZNIE, KONKURSOWO

0
1674

W ramach obchodów Roku Majora Władysława Dybowskiego ustanowionego przez Radę Miejską Legnicy, Fundacja Pawła Jurosa przygotowała, pod patronatem m.in. Gazety Piastowskiej oraz portalu Brzmienie Miasta konkursy.

Konkurs plastyczny adresowany jest do uczniów legnickich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów wyższych uczelni. Jego tematyka ma charakter patriotyczno-wojskowy. Motywem przewodnim konkursu są Żołnierze Wyklęci. Prace mogą przedstawiać dowolną wizję zgodną z duchem konkursu. Forma i technika konkursu jest dowolna: rysunek, obraz, rzeźba itd. (z wyjątkiem fotografii i grafiki komputerowej). Nagrodą główną jest aparat fotograficzny – lustrzanka cyfrowa firmy Nikon. Konkursowe prace plastyczne można dostarczać wraz z kartą zgłoszeniową do 2 maja 2017 r. do SDK„Kopernik” (Legnica, ul. Koziorożca) oraz do MCK (Legnica, ul. Mickiewicza 3).

Konkurs muzyczny „Muzyka Wyklęta”, również o patriotycznym charakterze, kierowany jest do młodzieży, uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów z Legnicy oraz okolicznych powiatów (m.in.legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, jaworskiego).

Gatunki do jakich mogą należeć prezentowane utwory są dowolne: szeroko rozumiany rock, pop, punk, metal, gotyk, folk, blues, jazz, hip-hop, reggae, muzyka elektroniczna oraz gatunki mieszane.

Nagrodami są: pomoc w realizacji teledysku dla najlepszego utworu oraz publiczne wykonanie utworów w ramach konkursu, który wieńczył będzie koncert Anastasis, Fortecy, This Cold oraz KSU na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Uczestnicy mają czas na zgłoszenie do konkursu do 1 maja. Koncert rozstrzygający odbędzie się 14 maja. Podpisane utwory (wykonawca, tytuł) wraz z tekstem i kartą zgłoszeniową należy wysłać na adres e-mail: konkurs.muzyczny.legnica@gmail.com do 1 maja 2017 roku. Patroni medialni konkursu to: Radio Plus Legnica, Radio ProRock, brzmieniemiasta.pl oraz Gazeta Piastowska.

Oba konkursy mają nie tylko inspirować młodych ludzi do postaw patriotycznych oraz pogłębiania swojej wiedzy w tych kierunkach, ale także ich promować i wspierać ich pracę twórczą. Projekty sponsorowane są przez Fundację Pawła Jurosa oraz Fundację KGHM.

Szczegóły i regulaminy dotyczące obu konkursów dostępne są na stronie internetowej:

https://konkursy-legnica.github.io. oraz na fb.

Udostępnij
Poprzedni artykułPAPIEŻ W LEGNICY
Następny artykułPOLKOWICE DO PRZODU

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię