Galeria Sztuki zaprasza na wystawy

0
244

Podczas jesiennych spacerów warto odwiedzić legnicką Galerię Sztuki i Galerię Ring. Dwie międzynarodowe prezentacje, ukazujące różnorodne, często zaskakujące i nowatorskie oblicza sztuki współczesnej, dostępne będą jeszcze do 27. listopada.

W Galerii Ring gości przekrojowa prezentacja sztuk audiowizualnych – „Videosyntezy 2”. Na multimedialnej ekspozycji obejrzymy i wysłuchamy 60 prac 35 artystów z 12 krajów. To część Festiwalu Form Audiowizualnych Intermediale, który organizuje Fundacja Netcetera, a który na stałe wpisał się w jesienny kalendarz wydarzeń kulturalnych Legnicy.

Dodatkowo, do końca listopada odbywają się transmisje na żywo prac z wystawy „Videosyntezy 2”, dzięki którym można doświadczyć sztuk audiowizualnych, nie wychodząc z domu. Udostępniane są one w każdy poniedziałek i środę w mediach społecznościowych Festiwalu i Galerii Sztuki.

Z kolei głównej siedzibie Galerii (Pl. Katedralny 1) prezentowana jest wystawa MELTING BORDERS („Znikające granice”), na której zobaczymy prace 16 znakomitych twórców szkła artystycznego z krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii, odbywająca się w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła 2022 organizowanego przez wrocławską fundację Fly with Art.

Wystawa jest refleksją na temat idei wspólnoty i współpracy oraz metaforycznego „topnienia granic” między społeczeństwami Europy, które przez ostatnie lata pogrążyły się w kryzysie. Odpowiedzią na niego jest sztuka, w której znajdziemy ukojenie, wytchnienie i nadzieję. Prezentowane prace to szkło artystyczne w najnowocześniejszym wydaniu. W Galerii Sztuki obejrzymy m.in. rzeźby, instalacje i obrazy, wykonane z użyciem szkła, wykonane w różnych technikach – tradycyjnych (szkło dmuchane, witraż) oraz nowatorskich (druk 3D, technologia rozszerzonej rzeczywistości). Już teraz organizatorzy zapraszają na oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które odbędzie się 25 listopada o godz. 18.00.

Wstęp na wystawy i wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie galeria.legnica.eu.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię